Fotbal

Fotbal, to je hra!

Pokud je v tobě stále kluk, tuhle hru můžeš hrát v devíti i v devadesáti – pořád tě bude bavit!

Nenechej se hlavně odradit množstvím předpisů. Většinu z nich už znáš z normálního fotbalu. Když se naučíš předpisy č. 7, 8, 9, 10 a 13, pochopíš tak systém hry a už si budeš moci zahrát. Je to hra, ve které můžeš hrát jako ve skutečnosti. Nerozhoduje kostka, ani náhoda, to, zda vyhraješ, bude záviset jen na tvém umění, myšlení, citu, postřehu, psychice…

Pravidla hry

Celá pravidla uvedu brzy, zde jen začátek pro představu. Kdyby sis chtěl se mnou zahrát, hru se naučit, neváhej a kontaktuj mě na č. 732 868 499. Budu se těšit na zápas!

 1. Každé mužstvo má 10 hráčů a brankáře.
 2. Hraje se 2 x 45 minut, nebo podle dohody hrajících.
 3. Na začátku hry se losuje – hází se kostkou nebo mincí – o:
  • barvu hráčů (mužstvo),
  • stranu,
  • a kdo první začne.
 4. Na začátku každého poločasu a po gólu se začíná ze středu hřiště. Hráči jsou libovolně rozestavení (o libovolný počet políček). Při výkopu ze středu hřiště hráči nesmí stát v M čtverci (nikdo, jen brankáři) a protihráči nesmí stát ve středovém kruhu (jako v normálním fotbalu). Při výkopu musí míč přejít středovou čáru, nebo se dotknout vlastního spoluhráče za středovou čárou.
 5. V rámci pravidel má všech 20 hráčů volný pohyb po celém hřišti.
 6. Podle přesnosti nahrávání pohybujeme určitým počtem spoluhráčů o 0 – 5 políček, mimořádně i více políček. Viz. pravidla 10/10; 12B; 26/1,2,7; 34,2b; 32,2def; 33B cdef.
 7. Hráč, který začíná, si postaví do středu hřiště 3 nebo 2 své hráče. Protihráči při zahájení nesmí stát ve středovém kruhu. Po zahájení hry hráč, který vyjíždí, si nastaví 4 hráče na nahrávku nejvíce o 5 políček. Pak je na tahu soupeř, postaví si 2 bránící hráče proti těmto 4 nastaveným hráčům, ale nejvíce o 5 políček. Proti těm, kteří ho nejvíce ohrožují. Děláme výkop. Buď nahrajeme některému z nastavených hráčů, nebo budeme střílet po bráně, ale takovým způsobem, že musíme tečovat – dotknout se našeho hráče. (Může z toho být i gól.) Jestliže střelíme za brankovou čáru soupeře a netečovali jsme svého jiného hráče, není to střela a míč získává protihráč. Je výkop od brány. Skončí-li míč kdekoliv v poli, hra pokračuje podle dané situace, dle předpisu.
 8. Když kopneme míč a dopadne nám na čtverečky tak, že nám někde trochu překrývá čáru. (Při pohledu z boku čáru není někde vidět.) Míč leží na dvou nebo více čtverečcích. Dáváme míč vždy na čtvereček, který nejlíp vyhovuje soupeři, ale musí to být čtvereček, na kterém míč ležel, nebo se ho dotýkal, překrýval čáru. Viz. obr. 1. A také platí: Blíž k soupeři, dál od sebe….
 9. Postup na tahu…
 10. Nahrávání
 11. Zkažený míč
 12. Úniky, U, Uz
 13. Brankář chytá
 14. Střely rozdělujeme:
 15. Aut
 16. Ruka – faul
 17. Fauly
 18. Bránění hráčů
 19. Vyloučení hráče – červená karta
 20. Napomenutí – žlutá karta
 21. Zranění hráče
 22. Nepovšimnutá ruka – nastřelená
 23. Blokování hráče
 24. Míč mimo běžný dosah hry
 25. Výkopy od brány – podle zachycení míče brankářem
 26. Roh
 27. Jedenáctka 11. Pokutový kop
 28. Dosažení gólu a pomocná hrací pásma
 29. Vyložená šance – VŠ
 30. Míč na brankové čáře
 31. Šlapák a vysoká noha
 32. Volný přímý kop – VPK
 33. Volný nepřímý kop – VNK
 34. Nastavování hráčů i stahování hráčů u: Rohu, VPK, VNK, Autu, 11
 35. Postavení mimo hru – ofsajd
 36. Střídání hráčů
 37. Hodnocení hráčů
 38. Zápis